גימבורי ככלי התפתחותי לילד

רבים תופסים משחקיות גימבורי ככלי התפתחותי של הילדים, וחשוב מאוד לתפוס זאת כך, משום שאם בודקים את סוגי המשחקים שיש בכל המשחקיות הללו, בהחלט ניתן לראות את אותו גימבורי ככלי התפתחותי לכל דבר. המשחקים השונים שיש במשחקיות נותנים לכל אחד את האפשרות לראות הפעלות של גימבורי ככלי התפתחותי ואם מדובר בהתפתחות שחשובה מאוד לילד, אז גימבורי ככלי התפתחותי יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מיני דרכים. סוגי המשחקים השונים מאתגרים את הילדים בדרכים שונות.

משחקי חשיבה – דגש נכון והכרחי

הגימבורי עובד על עיקרון של משחקי ספוג גדולים, ועדיין ניתן למצוא את המשחקיות של גימבורי ככלי התפתחותי לכל דבר, משום שבמשחקיות השונות ניתן למצוא משחקי חשיבה מעניינים שיכולים לתת לילדים את כל מה שהם צריכים, בין אם מדובר בהפלות פיזיות שיתנו להן להתרוצץ, ובין אם רוצים לתפוס גם גימבורי ככלי התפתחותי, אז הם יכולים לחשוב תוך כדי משחק, בחלק מן ההפעלות, ולא רק הגוף עובד שם, אלא יש גם למוח עבודה רבה. גימבורי ככלי התפתחותי הוא בסיס מאוד נכון ובריא לילד.

גימבורי ככלי התפתחותי בנוסף לבית

ההורים תמיד צריכים לחפש לילדים את כל הפעילויות שיכולות לעזור לו להתפתח, בכל שלב של החיים שלו. גימבורי ככלי התפתחותי יכול לתת להורים את האלמנט הנוסף שיכול להקל על ההורים בחיפוש אחר פעילויות מעוררות מחשבה. אם הורים יכולים לתפוס משחקיות של גימבורי ככלי התפתחותי הם יכולים להמשיך ולהשקיע בהגעה אל המשחקיות ולתת לילדים את כל הזמן שהם צריכים בשביל שכל ילד יוכל לקבל בעצמו את מה שהוא צריך, את מה שמוח שלו צריך, בשביל ההתפתחות.

גימבורי ככלי התפתחותי הפעלתי

ילדים חייבים להתפתח תוך כדי פעילות. אסור לתת לילדים את האפשרות לנוח ולבהות כל הזמן על מסך כזה או אחר, למורות שגם שם יש אלמנטים מצוינים של התפתחות משולבת. אך כן חשוב לדעת כי גימבורי ככלי התפתחותי הוא הכרח ויש לראות בכל גימבורי את הכלי המתאים לעבודה עם הילד. וחשוב לזכור כי גימבורי ככלי התפתחותי משלב גם הנאה גדולה ורבה וגם חשיבה מתפתחת של הילד. זאת בנוסף לכל מה שעובר על הילד במהלך הימים האחרים, שבהם הוא נמצא במסגרות החינוכיות השונות שלו, בגיל גיל שהוא.

כתיבת תגובה