גימבורי – לשחק בזהירות המרבית

גימבורי נחשב לאחד מתחומי ההפעלה הטובים ביותר שהתפתחו להם בשנים האחרונות, וילדים רבים אוהבים לשחק במשחקי ג'ימבורי בכל רגע נתון. למרות החוויה הטובה שמעניקים מתנפחים, בריכות כדורים וכיוצא בזה, עדיין צריך לדעת שהחוויה הטובה היא רק חלק ממשנה זהירות שצריך לנקוט בכל זמן שנמצאים בג'ימבורי. מתקני גימבורי הם מתקנים שללא פיקוח נכון וראוי יכולים להיות מסוכנים לילדים קטנים או לכל ילד שלא יודע באמת לשחק בלי להשתולל יותר מדי, ויש סכנה שייפגע. גימבורי הוא מתחום שיש לדעת כיצד נזהרים בו. להלן מספר דרכים לעשות כן.

גימבורי והמפעיל האחראי

כאשר באים לשחק במתחם גימבורי חשוב מאוד לדעת שיש מפעיל או אחראי מטעם המתחם שיוכל להתריע בפני סכנות פוטנציאליות כל ילד וכל הורה שנוהגים באחריות לא רבה בפעילות של המתקנים. מפעילים במתקני גימבורי אמורים לדעת וולהכיר את כל המתרחש במתחם, ולכל מתקן ג'ימבורי יש את נקודות התורפה שלו שצריך להיזהר מהן. אמנם גימבורי עשוי ברובו מספוגים והכל מרופד מאוד, אך תמיד יכולה להיות סכנה של פגיעה פיזית באחד הילדים, ואחראי מוסמך מטעם המתחם הוא בסיס בטיחותי לכל.

גימבורי – הורים אחראיים

גם אם יש מפעיל אחראי בכל מתחם גימבורי, עדיין יש להורים תפקיד מכריע בשמירה על הילדים. לכל מתחום גימבורי כללי בטיחות קפדניים מאוד, וכדאי לעקוב אחר ההוראות אחת לאחת. על כל הורה מוטלת האחריות לשמור על הילד שלו, או על הילדים שלו. במתחם גימבורי אנו יכולים לראות הורים רבים ששומרים על הילדים שלהם בכל אחד מן המתקנים, ובנוסף לפיקוח של המפעיל, עדיין יש הורים רבים שיודעים כי בכל מתחם גימבורי יש סכנה רבה, כמו בכל מקום אחר, אגב, ולא בהכרח רק בג'ימבורי.

חשוב לוודא שהילד מסוגל לשחק במתקן

יש מתקנים ברחבי המתחם, שלא מיועדים לכל הגילאים, ואם יש ילדים קטנים מדי שאינם יכולים לשחק באחד המתקנים, להורה צריכה להיות האחריות המינימאלית לשמור שהילד לא יגיע לשם, גם מתוך שמירה עליו וגם מתוך הרצון שלא יפריע ויגרום בעקיפין לפגיעה אצל ילדים אחרים. הורים הם תמיד אחראיים, ואין שום צורך לומר מעבר לכך, אך מכיוון שילדים הם עם לא צפוי במעשים שלו, כדאי תמיד להשגיח עליהם, במיוחד בגילאים שהם נהנים לרוץ וללכת.

כתיבת תגובה